ZŠ JesenicePlzeňská 63, 270 33 Jesenice

ZŠS II_Co všechno jsme zažili v červnu….

Červen byl prostě jízda! Zažili jsme tolik dobrodružství, že jsme skoro ani nestihli vydechnout. Nejdříve jsme vyrazili na školní výlet na Zvíkovec. Hned po příjezdu nás čekala parádní diskotéka s Honzou Ladrou, na které jsme si pořádně zatancovali. Potom jsme si pochutnali na výborném obědě, prohlédli si hasičské vozy a měli také možnost vyzkoušet si stříkat vodu hasičskou hadicí. Největším zážitkem ale byla projížďka na člunu po řece Berounce. Byla to skvělá plavba a všichni jsme si ji moc užili.

Dalším dobrodružstvím byla přírodovědná soutěž. Cestou lesem jsme plnili různé úkoly, poznávali přírodu a společně přemýšleli nad správnými odpověďmi. Naším cílem bylo získat
co nejvíce bodů, což se nám povedlo. Vybojovali jsme úžasných 97 bodů ze 100. Na Drahouši nás za odměnu čekalo opékání buřtů a sladká tečka v podobě nanuku. To byla odměna, která nám opravdu chutnala.

Ani naše školní zahrádka nezahálela. Poctivě jsme se o ni starali, zalévali jsme, pleli a sledovali, jak všechno roste. Nakonec jsme sklidili vlastní ředkvičky a kedlubny. Byly krásně čerstvé, křupavé a moc nám chutnaly. Když jsme záhon uvolnili, zasadili jsme místo nich dýně a už teď jsme zvědaví, jaké budou na podzim.

V červnu nás také čekal školní výlet do Zoo Plzeň. Viděli jsme spoustu nádherných zvířat. Obdivovali jsme žirafy, nosorožce, zebry, lvy, tygry, surikaty, lemury, šimpanze i plameňáky. Nejvíce nás bavilo pozorovat, jak si zvířata hrají, odpočívají nebo se krmí. Byl to opravdu úžasný den plný zážitků.

Na samém závěru školního roku nás čekal dvoudenní přírodovědně-turistický pobyt s tématem Bylinkoví strážci. Ve čtvrtek 25.6. jsme se vydali po stezce kolem hráze rybníka až na pláž. Cestou jsme plnili úkoly, které nám připravili tajemní strážci lesa. Nasbírali jsme různé přírodniny a z nich jsme si vytvořili vlastního bylinkového strážce. Odpoledne jsme si užili spoustu her a zábavy v kempu v Jesenici. Někteří z nás si vyzkoušeli i opravdové dobrodružství a přespali ve stanech. Večer jsme společně uvařili kouzelný elixír pro skřítky, který měl pomoci uzdravit les. Nechybělo ani opékání buřtů, zpívání písniček u ohně a spousta smíchu. Za naši odvahu, šikovnost a pomoc nám lesní víly darovaly krásný přívěsek s Grootem a také diplom. Byla to nádherná odměna, na kterou jen tak nezapomeneme.

A pak už přišel poslední školní den. Převzali jsme si vysvědčení, rozloučili se se spolužáky i paní učitelkami a s úsměvem jsme vyrazili vstříc letním prázdninám. Na červen budeme ještě dlouho vzpomínat. Byl plný výletů, her, nových zážitků, kamarádství a dobrodružství. Teď už nám zbývá jen popřát všem krásné léto a hurá na prázdniny.

Ing. Veronika Součková

ZŠS II_Školní rok 2025/2026