ZŠ JesenicePlzeňská 63, 270 33 Jesenice

Školní výlet do zoo

Na závěr školního roku, dne 23. 6., proběhl celoškolní výlet do Zoologické zahrady Plzeň. Jelo nás tolik, že jsme se nevešli do autobusu, proto s námi musela vyrazit i dvě velká školní auta s řidiči. Na místě už stálo plno jiných autobusů, očividně jsme neměli nápad na výlet do zoo jako jediná škola v regionu. Počasí nám přálo, naštěstí nebylo takové vedro jako v okolních dnech. I tak bylo v zahradě vytvořeno několik osvěžovacích míst (mlhoviště), která naše žáci pokaždé rádi využili. Po průchodu vstupní branou jsme se rozdělili po třídách, každá se vydala na prohlídku dle vlastních představ a možností. Času jsme měli dost, takže většina tříd zvládla projít celou zoo. Bohužel některá zvířata nebyla aktuálně přítomna, nejvíc nás mrzelo zrušené sokolnické představení. Ze zvířat, která byla ve výbězích, se žákům nejvíc líbili lvi, žirafy a medvědi. Domů jsme jeli unaveni, ale s krásnými vzpomínkami a zážitky. Těšíme se na konec školního roku a prázdniny, které jsou už za rohem.

Mgr. Šimon Zoubek

Školní výlet do zoo