17. června 2026 jsme školní lavice na jeden den vyměnili za rozlehlé výběhy, pavilony plné exotických zvířat a dobrodružství za každým rohem. Žáci oborů Ošetřovatel a Cukrář se vydali na společnou exkurzi do zoologické zahrady, kde na ně čekal den plný poznávání, inspirace a nezapomenutelných zážitků. Počasí nám přálo od samého rána. Slunečné nebe a příjemné teploty vytvořily ideální podmínky pro prohlídku areálu. Zvířata byla aktivní, návštěvníci naladěni na objevování a nic tak nebránilo tomu, abychom si den naplno užili. Návštěva ZOO nebyla jen příjemným zpestřením výuky, ale také příležitostí podívat se na naše obory z trochu jiné perspektivy. Budoucí ošetřovatelé se zaměřili na péči o zvířata, jejich životní podmínky, způsob krmení. Studenti si uvědomili, že mezi péčí o člověka a péčí o zvíře existuje více podobností, než by se mohlo na první pohled zdát. Žáci oboru cukrář se během exkurze seznámili s rozmanitostí živočišné říše a se zájmem pozorovali jednotlivé druhy zvířat. Zaujaly je nejen jejich jedinečné vlastnosti a chování, ale také informace o krmení a péči, které jsou nedílnou součástí práce zaměstnanců zoologické zahrady. Během celého dne panovala skvělá atmosféra. Nechyběl smích, společné fotografie.
Domů jsme se vraceli sice příjemně unavení, ale bohatší o nové zkušenosti, inspiraci a spoustu krásných vzpomínek. A právě takové dny patří mezi ty, na které se nezapomíná.
PhDr. Jitka Boušková

